FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy mój samochód po zwiększeniu mocy będzie więcej palił i "kopcił" ?

Samochód po profesjonalnej modyfikacji oprogramowania przy założeniu, że jest sprawny technicznej powinien palić mniej , w przypadku samochodu osobowego nie są to bardzo duże różnice i zależą od wielu czynników takich jak sposób jazdy, rodzaj i pojemność silnika itd. i wynoszą maksymalnie 2 l /100km.

Samochód nie ma prawa kopcić , czasami dopuszcza sie krótkie przykopcenie w momencie zmiany biegu lub gwałtownym dodanie gazu , efekt ten występuje również  w niektórych modelach samochodów na fabrycznym oprogramowaniu. samochód nie ma prawa dymić podczas przyspieszenia i w trakcie jego normalnej spokojnej eksploatacji.

Mniejsze spalanie przy jednoczesnej poprawie osiągów pojazdu uzyskuje się poprzez zoptymalizowanie parametrów silnika , polegające na dobraniu odpowiedniej proporcji dawki paliwa do ilości powietrza zasysanego przez silnik w określonych warunkach obciążenia.

Ile można bezpiecznie zwiększyć moc mojego samochodu ? Jak taka modyfikacja wpływa na żywotność mojego silnika?

Przyjmujemy bezpieczną modyfikacje silnika maksymalnie od 20% do 30% jego parametrów fabrycznych.

Silniki produkowane są z dość dużym zapasem swojej wytrzymałości , często dlatego że producent sam przygotowuje sobie możliwość zwiększenia mocy poprzez oprogramowanie dla zwiększenia atrakcyjności swojej ofert silników w danym modelu, dając jednocześnie klientowi możliwość wyboru jednego z wariantów swojej oferty. W wielu krajach podatek drogowy jest opłacany nie od pojemności silnika lecz od jego mocy , klienci którzy chcą płacić mniejszy podatek kosztem osiągów wybierają mniejszą moc , Ci zamożniejsi kupują najmocniejsze jednostki często różniące sie od tych słabszych tylko i wyłącznie oprogramowaniem jednostki sterującej.

Czy dajecie Państwo gwarancję na silnik i jego podzespoły po modyfikacji ?

Nie , nie dajemy gwarancji na żadne podzespoły silnika , a w szczególności na wtryskiwacze , turbosprężarki oraz układy przeniesienia napędu.

Nie jesteśmy w stanie dać gwarancji na podzespoły w aucie , ponieważ często auta te maja dużo większy przebieg niż ten widoczny na liczniku, często są lub były eksploatowane w niewłaściwy sposób. Po za tym trudno przez chiptuning rozumieć udzielenie gwarancji na to ze nic sie nie zepsuje w samochodzie.

Możemy jednak Państwa zapewnić, że wszystkie wykonywane przez nas modyfikacje są przemyślane i nie mogą doprowadzić do uszkodzenia Państwa samochodu.

Dajemy natomiast dożywotnią gwarancję na funkcjonowanie zmodyfikowanego przez nas oprogramowania z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych i elektrycznych samego sterownika silnika

Informujemy również ze posiadamy dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej od wykonywanych przez nasza firmę usług.

Czy utrącę gwarancje producenta pojazdu po modyfikacji oprogramowania?

Niestety najczęściej tak, w niektórych pojazdach istnieje możliwość dokonania zwiększenia mocy bez pozostawiania śladu w elektronice silnika (tzw. licznik programowań), ale przy głębszej diagnostyce pojazdu , istnieje możliwość ujawnienia faktu chipowania.

Najlepiej zapytać swojego dealera w jaki sposób podchodzi do zwiększenia mocy Państwa pojazdu.

Wykonujemy bowiem usługi dla niektórych autoryzowanych dealerów za ich zgodą i wiedzą bez utraty gwarancji w pojeździe.

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące cię pytanie?